Minimalistyczne wnętrze, czyli jakie?

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się trend na minimalistyczne wnętrza. Wiele osób poszukuje rozwiązań i porad, w jaki sposób najdoskonalej zaaranżować swoje mieszkanie w takim stylu. Oto odpowiedź, jakie cechy posiadają minimalistyczne pomieszczenia.

Kwintesencja stylu minimalistycznego tkwi w zdaniu „im mniej, tym lepiej”. Pomieszczenia tak urządzone zawierają niewielką ilość mebli. Nie znajdziemy tutaj bibelotów i zbędnych przedmiotów.

Ważne są gładkie powierzchnie, a każda rzecz ma swoje miejsce. Dzięki temu we wnętrzu panuje ład i harmonia. Poza tym ilość elementów dekoracyjnych jest znacznie ograniczona.

Istotne jest, aby nie przesadzić z dodatkami. Ciekawa w formie lampa, naświetlacze, czy modernistyczny plakat w kontrastowej ramie stanowią akcent przyciągający uwagę. Co ważne, styl skandynawski uwielbia geometryczne, surowe formy i surowce naturalne.

Należy pamiętać także, że wnętrze powinno być utrzymane w jasnej tonacji kolorystycznej. To sprawi, że w pomieszczeniu będzie jaśniej i zyskamy więcej przestrzeni. Za inspirację do urządzania minimalistycznego mieszkania mogą posłużyć wnętrza japońskie, które utrzymane są w takim stylu.

.

http://www.stolyskladane.pl/stoly/stoly-restauracyjne